W tym poście poruszę swoją metodę na nieobecną w domyślnym FW opcję całkowitego wyłączenia oświetlenia w czytnikach Kindle Paperwhite 1/2/3 i Voyage.
Pierwsza faza
Do systemu dodałem polecenie ;loff
(light off) wywoływane, jak zwykle, w polu wyszukiwania. Jego działanie jest oczywiste (zgodne z nazwą) – wyłącza oświetlenie. Efekt mija po np. zamknięciu okładki lub wciśnięciu przycisku zasilania, tak więc jest to rozwiązanie doraźne.
Działanie przedstawia poniższy film. Nie najlepszej jakości, jednak wszystko co trzeba jest widoczne.
Druga faza
Doraźne rozwiązanie nie wyczerpuje zagadnienia, więc dodałem sobie do systemu skrypty, które przy ustawieniu suwaka oświetlania na 0 – dbają o to, by to faktycznie było 0. Skrypty te wywoływane są przy takich zdarzeniach jak włączenie czytnika, włączenie ekranu czy otwarcie okładki.
Podsumowanie
Brak możliwości wyłączenia oświetlania to jedna z najbardziej niezrozumiałych decyzji nt. opcji czytnika. Chociaż na co dzień nie ma potrzeby całkowitego wyłączenia „światełka”, to jednak zaskakuje brak takiej możliwości. Wśród szeregu modyfikacji, dostosowujących czytnik do moich własnych preferencji nie pominąłem skorygowania i tego elementu.
Polecam również ultrabooki do czytania ebooków :).
OdpowiedzUsuńKindle jest świetne do czytania książek :)
OdpowiedzUsuńU mnie niestety ;loff nie działa :( Czy możesz podać w jaki sposób wyzerowałeś świecenie za pomocą skryptu ?
OdpowiedzUsuńPozdrawiam